پروتز سینه

جراحی پروتز سینه + هزینه پروتز

پروتز سینه

پروتز سینه برای افرادی که خواهان سینه های بزرگتر هستند استفاده می شود که به آن ایمپلنت سینه نیز گفته می شود. همچنین از پروتز سینه می توان برای کسانی استفاده کرد که می خواهند بعد از جراحی سرطان یا آسیب به سینه ، آن را بازسازی کنند.

ایمپلنت سینه چیست؟

ایمپلنت های سینه ابزارهای پزشکی هستند که در زیر بافت سینه یا عضله قفسه سینه برای افزایش اندازه سینه (تقویت آن ها) یا جایگزینی بافت پستانی که به دلیل سرطان یا ضربه برداشته شده است یا به دلیل ناهنجاری شدید سینه به درستی رشد نکرده است (بازسازی) کاشته می شود. . آنها همچنین در جراحی های ترمیمی، که به دنبال اصلاح یا بهبود نتیجه یک جراحی قبلی هستند، استفاده می شود.

دو نوع پروتز سینه  در ایالات متحده آ»ریکا و سایر کشور ها تایید شده است: پر شده با سالین(آب نمکی) و پر شده با ژل سیلیکون. هر دو نوع دارای پوسته بیرونی سیلیکونی هستند. آنها در اندازه، ضخامت پوسته، بافت سطح پوسته و شکل (کانتور) متفاوت هستند.

تفاوت بین پروتز سینه سالین(آب نمکی) و سیلیکونی چیست؟

پروتز سینه سالین و سیلیکون هر دو دارای پوسته سیلیکونی بیرونی هستند. ایمپلنت ها از نظر چیزی که با آن پر شده اند و احساسی که بعد از چجراحی به شما میدهند ، متفاوتند.

1. پروتز سینه نمکی

ایمپلنت های سالین با آب نمک استریل پر می شوند. آنها معمولاً به صورت خالی در سینه قرار می گیرند و وقتی در جای خود قرار گرفتند ، پر می شوند.

پروتزهای سینه نمکی برای افراد 18 ساله و بزرگ تر برای بزرگ‌تر کردن سینه‌ها در دسترس هستند.

2. پروتز سینه سیلیکونی

ایمپلنت های سیلیکونی با پر کردن ژل سیلیکونی ساخته می شوند. اکثر مردم بر این باورند که پروتز سینه سیلیکونی بیشتر شبیه سینه های طبیعی است.

پروتز سینه سیلیکونی برای افراد 22 ساله و بزرگتر برای بزرگ کردن سینه ها در دسترس است.

خطرات پروتز سینه چیست ؟

پروتز سینه سالین و سیلیکون خطرات مشابهی دارند، از جمله:

 • بافت اسکار که شکل ایمپلنت سینه را تغییر می دهد
 • تغییر در حس نوک پستان و سینه که اغلب موقتی است
 • ترشح از سینه یا پارگی
 • برخی از افراد علائم خاصی مانند خستگی و درد مفاصل را با ایمپلنت سینه مرتبط می‌دانند. که به آن، بیماری ایمپلنت سینه می گویند. علت آن ثابت نشده است در برخی موارد، برداشتن ایمپلنت علائم را متوقف می کند. برای اظهار نظر قطعی ، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

آیا پروتز سینه جراحی ایمنی است ؟

هر دو نوع پروتز سینه(آب نمکی و سیلیکونی)  ایمن در نظر گرفته می شوند. تحقیقات در مورد اینکه هر دو نوع ایمپلنت چقدر ایمن هستند و چقدر خوب کار می کنند ادامه دارد.

قبل از پروتز سینه چه نکاتی را باید در نظر بگیریم ؟

اگر به بزرگ کردن یا بازسازی سینه فکر می کنید، مهم است که مفهوم پروتز سینه را درک کنید. یادتان باشد:

 • ایمپلنت سینه از افتادگی سینه ها جلوگیری نمی کند. اصلاح افتادگی سینه ممکن است به لیفت سینه نیز نیاز داشته باشد.
 • پروتز سینه تضمینی برای ماندگاری مادام العمر نیست. ایمپلنت‌ها اغلب به دلایل متعددی نیاز به تعویض دارند، از جمله پارگی ایمپلنت و بافت زخمی که در نتیجه جراحی ایجاد می‌شود.
 • همچنین فرم سینه ها پس از جراحی همچنان تغییر می کنند. برخی عوامل مانند افزایش سن و افزایش یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه ها را تغییر دهند. در صورت ایجاد هر یک از این مسائل ممکن است  نیاز به جراحی مجدد شود.
 • بعد از جراحی ، ماموگرافی ممکن است دشوارتر بشود. برای افرادی که ایمپلنت سینه دارند، ماموگرافی معمول ممکن است نیاز به بررسی های تخصصی داشته باشد. حتما به فردی که ماموگرافی شما را انجام می دهد بگویید که ایمپلنت سینه دارید.
 • ممکن است نیاز به اسکن MRI داشته باشید. برای افرادی که ایمپلنت های سیلیکونی دارند، سونوگرافی یا MRI را بعد از 5 تا 6 سال و سپس هر 2 تا 3 سال پس از آن توصیه می کنند.
 • ایمپلنت سینه ممکن است مانع شیردهی شود. البته برخی از افراد می توانند پس از بزرگ کردن سینه با موفقیت شیر ​​بدهند، اما برخی دیگر نمی توانند.
 • ممکن است بیمه پروتز سینه را پوشش ندهد. جراحی سینه که فقط برای متفاوت جلوه دادن سینه ها بدون دلیل پزشکی انجام می شود، معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. پس برای پرداخت کلیه هزینه ها، از جمله جراحی و آزمایش های تصویربرداری، مربوط به ایمپلنت سینه آماده باشید.
 • ممکن است پس از برداشتن ایمپلنت سینه به جراحی مجدد نیاز داشته باشید. اگر نیاز به برداشتن ایمپلنت ها باشد، ممکن است برای تنظیم ظاهر سینه ها به لیفت سینه یا جراحی دیگری نیاز داشته باشید.

انتخاب نوع پروتز

بر اساس فرم و سایز سینه ها، نوع بدن و عوامل دیگر، جراح شما ممکن است یک نوع ایمپلنت را نسبت به دیگری برای نتایج بهتر توصیه کند. اما انتخاب بین سالین و سیلیکون به عهده شماست.

مراحل بهبودی بعد از عمل

بلافاصله پس از بیدار شدن از بیهوشی، احتمالاً احساس گرفتگی و درد خواهید کرد. ممکن است احساس گیجی داشته باشید، اما این اثرات باید در عرض چند ساعت از بین بروند. با این حال، به کسی نیاز دارید که شما را به خانه برساند و یک شب با شما بماند.

پنج تا هفت روز اول

به طور معمول، سه تا پنج روز اول سخت ترین روز های پس از جراحی اند هستند. پزشک شما احتمالاً داروهای ضد درد تجویز می کند و جراح شما حتی ممکن است تزریق داروی مسکن و ضد درد یا پمپ درد را برای کاهش ناراحتی در 72 ساعت اول توصیه کند.

پس از چند روز اول، بیشتر زنان می توانند ناراحتی بعد از عمل را با مسکن های بدون نسخه کنترل کنند. علاوه بر این، اکثر زنان حدود یک هفته پس از جراحی می توانند به مشاغل پشت میز بازگردند.

چند هفته بعد

پس از هفته اول، بیماران قادر خواهند بود که به آرامی به ورزش سبک و یک روال عادی روزانه برگردند. این ناراحتی و درد باید تا این مرحله به حداقل برسد، اما پزشکان به زنان توصیه می‌کنند که از فعالیت‌های شدید یا سخت مانند دویدن، اسب‌سواری یا تمرین‌های سخت بدنی خودداری کنند. از بلند کردن اجسام سنگین نیز تا بهبودی کامل خودداری  شود.

به بیمارانی که مشاغل پرمشغله دارند توصیه می شود حداقل سه هفته بیکار بمانند.

بهبودی کامل

در طول قرار ملاقات بعدی، پزشک قادر خواهد بود تا میزان پیشرفت بهبودی شما را ارزیابی کند.

به طور کلی، پس از دو ماه، اکثر بیماران به طور کامل بهبود میابند تا همه فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند.

بسیار مهم است که دستورالعمل های مراقبتی پزشک خود را به دقت دنبال کنید تا ایمپلنت ها به درستی بهبود یابند و هیچ عارضه ای نداشته باشند.

نکاتی برای بهبودی پس از جراحی

چند نکته وجود دارد که باید در روزها و هفته های بعد از جراحی بزرگ کردن سینه خود انتظار داشته باشید.

 • اوایل، مقدار قابل توجهی درد و تورم وجود خواهد داشت. این طبیعی است و به طور معمول با گذشت زمان از بین می رود. برای کمک به کاهش این درد و تسریع بهبودی، اکیداً توصیه می شود که از لباس و گن های مناسب استفاده کنید.
 • این لباس‌ها به‌طور ویژه برای به حداکثر رساندن راحتی پس از عمل طراحی شده‌اند، همچنین ثبات ایمپلنت، افزایش گردش خون و فشرده‌سازی ملایم سینه ها را برای اطمینان از تخلیه مناسب لنف فراهم می‌کنند. آنها را می توان در سبک ها و پارچه های بسیار متنوعی خریداری کرد.
 • به یاد داشته باشید که پس از جراحی باید همیشه از سوتین استفاده کنید، بنابراین مهم است که از لباس زیر های مناسب و راحت با جنس و طراحی مرغوب بهره ببرید.
 • نکته دیگر این است که خانه و کمد لباس خود را قبل از عمل آماده کنید. هفته اول بعد از جراحی سخت ترین هفته خواهد بود، بنابراین لازم است که تمام کارهای خانه، خرید لباس و آماده سازی غذا را از قبل انجام دهید تا بتوانید به طور کامل استراحت کنید. برخی از پزشکان نیز توصیه می کنند که نسخه های دارو های ضد درد خود را یک روز قبل از عمل تهیه کنید تا بتوانید به محض نیاز ،داروها را در دسترس داشته باشید.
 • در صورت امکان، از یکی از دوستان یا شریک زندگی خود بخواهید که بعد از جراحی به شما کمک کند، به خصوص اگر بچه دارید. تا چند هفته در دوران نقاهت نمی‌توانید بچه‌های کوچک را بغل کنید، بنابراین تا جایی که می‌توانید در هفته‌های بعد از عمل خود برای گرفتن کمک از اطرافیان برنامه‌ریزی کنید.
 • در نهایت، مطمئن شوید که استراحت کافی داشته باشید و آشپزخانه خود را با غذاهای سالم و نوشیدنی ها پر کنید تا به سرعت بهبودی شما کمک کند. به یاد داشته باشید که درد و خستگی خواهید داشت، بنابراین خوردن غذاهای سبک و مقوی به شما کمک می کند.

در نهایت با رعایت تمام نکات مراقبتی و تغذیه ای بعد از جراحی و پس از بهبودی ،از اندام جدید و زیبای خود لذت خواهید برد.

هزینه جراحی پروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه سه عامل مهم در میزان هزینه این عمل جراحی  اثر گذار  هست از جمله هزینه پروتز که بسته به مدل و برند پروتز می توانند متفاوت باشد و البته ناگفته نمانند که نرخ دلار در این کالا وارداتی تاثیر گذاری بالا دارد و عامل مهم بعدی دستمزد پزشک هست که می تواند بسته به تجربه و تخصص پزشک متفاوت باشد و در آخر هم هزینه بیمارستان و یا کلینیک هست که قیمت پروتز سینه مشخص می کند.

 

منبع اول

منبع دوم 

منبع سوم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا