جراحی بینی

صفر تا صد جراحی زیبایی بینی + هزینه جراحی بینی

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی ( رینوپلاستی )

رینوپلاستی که به عنوان جراحی بینی نیز شناخته می شود، یکی از رایج ترین انواع جراحی های زیبایی است. رینوپلاستی شکل بینی شما را تغییر می دهد تا ظاهر شما را بهبود بخشد یا مشکلات پزشکی را که در نحوه تنفس شما اختلال ایجاد می کند، برطرف کند. این عمل می تواند انحراف تیغه بینی یا شکستگی بینی را اصلاح کند.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی نوعی جراحی پلاستیک است که شکل و اندازه بینی شما را تغییر می دهد. برخی از افراد برای بهبود ظاهر بینی و صورت خود جراحی زیبایی بینی انجام می دهند. برخی دیگر تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند که تنفس و عملکرد بینی را بهبود می بخشد. جراحانی که این روش را انجام می دهند در رشته جراحی پلاستیک صورت آموزش دیده اند. جراحی بینی همان رینوپلاستی است .

جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

شما ممکن است جراحی زیبایی بینی را برای موارد زیر انتخاب کنید:

 • یک ناهنجاری مادرزادی (نقص مادرزادی) را اصلاح کنید
 • ظاهر کلی خود را بهبود بخشید
 • باز کردن مجاری مسدود شده بینی (انحراف تیغه بینی)
 • شکستگی صورت و شکستگی بینی را ترمیم میکند
 • بازیابی عملکرد تنفسی پس از بیماری، درمان سرطان، صدمات تروماتیک یا سوختگی

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی بینی هستند؟

 • برای جراحی بینی شما باید:
 • رشد استخوانی شان متوقف شده باشد و از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
 • سیگاری نباشید
 • محدودیت های جراحی بینی را درک کنید و اهداف معقولی برای این عمل داشته باشید.
 • این روش را به دلایل خاص خود می خواهید، نه به این دلیل که شخص دیگری فکر می کند با آن بهتر به نظر می رسید.

جراحی زیبایی بینی چه می کند؟

رینوپلاستی شکل بینی شما را تغییر می دهد. این روش می تواند:

 • بینی ای که به نظر قوزدار، رو به بالا، عقابی یا افتاده به نظر می رسد را اصلاح کند.
 • انحراف تیغه بینی را اصلاح کند.
 •  سوراخ های بینی که خیلی پهن، خیلی کوچک، خیلی بزرگ هستند را بهبود بخشد.
 • شما را از فرورفتگی ها یا برجستگی های قابل توجه روی پل بینی خود خلاص کند.
 •  برای ایجاد تعادل در صورت، بینی را کوچکتر یا بزرگتر کند.
 • راه های مسدود شده بینی را باز کند.
 • روش های مختلف جراحی برای جراحی بینی چیست؟

دو نوع اصلی از روش های جراحی بینی وجود دارد:

 1. باز: رینوپلاستی باز روشی برای تغییر شکل عمده بینی است. جراح شما برش هایی ایجاد می کند تا پوست بینی شما را به طور کامل از استخوان و غضروف جدا کند، که به آنها اجازه می دهد آناتومی زیرین بینی شما را به وضوح ببینند.
 2. بسته: رینوپلاستی بسته یک روش کمتر تهاجمی برای تغییر شکل بینی است. جراح شما برش های ریزتری در بینی شما ایجاد می کند تا شکل آن را تغییر دهد.

انواع دیگر جراحی بینی عبارتند از:

1.رینوپلاستی بدون جراحی (فیلر بینی): این نوعی از جراحی زیبایی بینی است که از پرکننده های پوستی برای پر کردن موقت فرورفتگی ها و بی نظمی های بینی استفاده می کند. می تواند نوک بینی افتاده را رفع کند یا یک برآمدگی کوچک را اصلاح کند.

2.رینوپلاستی عملکردی: فرم و عملکرد بینی را پس از بیماری، درمان سرطان یا آسیب های تروماتیک بازیابی می کند. از این نوع جراحی ترمیمی می توان برای اصلاح نقایص مادرزادی و انحراف سپتوم نیز استفاده کرد.

3.رینوپلاستی ترمیمی: هر گونه مشکلی که پس از اولین جراحی بینی ایجاد می شود را رفع یا اصلاح می کند. این مشکلات می توانند جزئی باشند اما اغلب برای جراح شما پیچیده تر خواهند بود.

تفاوت بین رینوپلاستی و سپتوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی روشی است که ظاهر و/یا ساختار بینی شما را بهبود می بخشد. سپتوپلاستی روشی شبیه به جراحی زیبایی بینی است که ناهنجاری های ساختاری درونی و داخلی بینی شما – سپتوم بینی – را ترمیم می کند. این مشکلات در تیغه بینی می تواند بر نحوه تنفس شما تأثیر بگذارد. هر دو روش را می توان همزمان برای بهبود ظاهر و عملکرد بینی انجام داد.

رینوپلاستی چقدر رایج است؟

رینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی است. سالانه بیش از 350000 عمل جراحی بینی در ایالات متحده انجام می شود. در حالی که زنان اتمایل بیشتری برای انجام این عمل دارند، مردان تقریباً 20 درصد از تمام جراحی های بینی در ایالات متحده را هر ساله انجام می دهند.

قبل از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

قبل از عمل زیبایی بینی، برای مشاوره اولیه با جراح خود ملاقات خواهید کرد. این جلسه فرصتی را برای شما فراهم می کند تا سؤالات خود را بپرسید و نتایجی را که امیدوارید به دست آورید توضیح دهید. جراح شما صورت شما را معاینه و اندازه گیری می کند و از آن عکس می گیرد. هر دوی شما می توانید در مورد گزینه های جراحی، نتایج و خطرات آن صحبت کنید.

در طی عمل جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

جراحی بینی معمولاً یک عمل جزیی است، به این معنی که شما در همان روز پس از عمل به خانه می روید. یک نفر باید شما را به خانه برساند و یک شب پیش شما بماند. ممکن است بیهوشی عمومی دریافت کنید (در خواب خواهید بود). یا ممکن است بی‌حسی موضعی (بینی شما بی‌حس است) و آرام‌بخش داخل وریدی (آرام هستید، اما کاملاً خواب نیستید) داشته باشید. این روش ممکن است در یک بیمارستان یا مرکز پزشکی و کلینیک انجام شود.

صفر تا صد جراحی زیبایی بینی + هزینه جراحی بینی

در طول عمل جراحی بینی، جراح شما

یک برش در داخل سوراخ های بینی شما ایجاد می کند (رینوپلاستی بسته). همچنین ممکن است یک برش روی پایه های بینی خود از بیرون داشته باشید (رینوپلاستی باز).

پوستی را که استخوان ها و غضروف بینی شما را می پوشاند بالا می برد.اندازه استخوان و غضروف زیرین را کاهش می دهد، به آن می افزاید یا فرم آن را تغییر میدهد تا شکل جدیدی ایجاد کند یا سپتوم منحرف شده را اصلاح کند.

از بخیه های کوچک برای محکم کردن پوست در جای خود استفاده می کند. جراحی بینی شما ممکن است بین یک تا سه ساعت طول بکشد.

مراحل جراحی بینی آن عبارتند از:

 

مرحله اول: بیهوشی

داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. انتخاب ها شامل آرامبخشی داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله دوم: برش

رینوپلاستی یا با استفاده از روش بسته انجام می شود، جایی که برش ها در داخل بینی پنهان می شوند، یا روش باز، که در آن برشی در کلوملا، نوار باریکی از بافت که سوراخ های بینی را جدا می کند، ایجاد می شود.

از طریق این برش‌ها، پوستی که استخوان‌ها و غضروف‌های بینی را می‌پوشاند به آرامی بالا می‌رود و امکان دسترسی برای تغییر شکل ساختار بینی را فراهم می‌کند.

مرحله سوم: تغییر شکل ساختار بینی

بینی بیش از حد بزرگ ممکن است با برداشتن استخوان یا غضروف کوچک شود. گاهی اوقات جراحی بینی ممکن است نیاز به اضافه کردن پیوند غضروف داشته باشد.

معمولاً از غضروف سپتوم، پارتیشن وسط بینی، برای این منظور استفاده می شود. گاهی اوقات می توان از غضروف گوش یا به ندرت بخشی از غضروف دنده را استفاده کرد.

مرحله چهارم : اصلاح سپتوم انحرافی

اگر سپتوم انحراف داشته باشد، می توان آن را صاف کرد و برآمدگی های داخل بینی را کاهش داد تا تنفس بهتر شود.

مرحله پنچم:  بستن برش

هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه تراشیده شد، پوست و بافت بینی مجدداً سرجای خود قرار گرفه و برش ها بسته می شوند.

برای چند روز، آتل‌ها و پانسمان ممکن است از بینی شما که شروع به بهبودی می‌کند حمایت کنند.

بعد از عمل جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

یک آتل پلاستیکی کوچک {اسپلینت بینی )برای به حداقل رساندن تورم و حفظ شکل جدید بینی در حین بهبودی روی بینی شما قرار میگیرد. یک یا دو هفته از آتل استفاده خواهید کرد.

گاز مخصوص پانسمان ممکن است در داخل بینی شما قرار گیرد. شما می توانید آن را طبق دستور جراح خود بردارید، معمولاً ظرف 24 تا 48 ساعت پس از جراحی.

ممکن است تورم و کبودی در اطراف بینی و چشم شما ایجاد شود که رفع آن چند هفته طول می کشد. ممکن است تا یک سال پس از جراحی، تورم خفیف صورت، به ویژه صبح ها را تجربه کنید.

زمان نقاهت جراحی بینی چقدر است؟

بهبودی کامل پس از جراحی بینی ممکن است یک سال طول بکشد. شما حدود چهار تا شش هفته پس از جراحی ورم خواهید داشت که پس از سه ماه به آرامی کاهش می یابد. بین سه ماه تا یک سال، بینی شما هنوز در حال بهبود است و ممکن است تورم همچنان وجود داشته باشد.

بعد از بهبودی کامل بینی، که معمولاً بعد از یک سال است، نتایج کامل را خواهید دید. مدت زمان بهبودی برای هر فرد متفاوت است.

چگونه می توانم بعد از جراحی بینی سرعت بهبودی داشته باشم؟

برای کمک به بهبودی مناسب بینی در چند هفته اول پس از جراحی بینی، باید:

 • کمپرس خنک (نه یخ) را روی گونه‌ها یا زیر چشم‌ها (نه مستقیم روی بینی) قرار دهید.
 • از هر گونه ضربه به صورت خود اجتناب کنید.
 • مراقب باشید هنگام استفاده از عینک یا عینک آفتابی، فشار زیادی به پل بینی خود وارد نکنید
 • سر خود را بالا نگه دارید، به خصوص هنگام خواب.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید.
 • فین نکنید.
 • چیز سنگین بلند نکنید
 • در صورت احساس درد، طبق دستور جراح، از داروهای مسکن استفاده کنید.

بعد از جراحی بینی چه زمانی می توانم به فعالیت های معمول خود برگردم؟

پس از جراحی بینی، توصیه های جراح خود را در مورد اینکه چه زمانی می توانید به سر کار خود بازگردید یا به فعالیت های منظم خود ادامه دهید را دنبال کنید. شما باید بتوانید ظرف یک تا دو هفته به محل کار یا تحصیل بازگردید. می توانید تمرینات سبک را در عرض چهار تا شش هفته انجام دهید. شما نباید چیزی سنگین را برای چهار تا شش هفته بلند کنید.

نتایج جراحی زیبایی بینی طولانی مدت خواهد بود. در حالی که تورم اولیه ظرف چند هفته کاهش می یابد، ممکن است تا یک سال طول بکشد تا کانتور جدید بینی شما به طور کامل اصلاح شود. در طول این مدت ممکن است متوجه تغییرات تدریجی در ظاهر بینی خود شوید و به نتیجه دائمی تبدیل می شود.

البته با افزایش سن بدن، طبیعی است که تغییرات تدریجی در صورت شما از جمله بینی ایجاد شود ،اما بیشتر تغییرات بینی بعد از عمل باید نسبتاً دائمی باشد.

یک سبک زندگی سالم و محافظت مادام‌العمر در برابر آفتاب به افزایش ماندگاری نتایج ظاهر جدید شما کمک می‌کند.

هزینه جراحی بینی

در مورد هزینه جراحی زیبایی بینی این هزینه به عوامل مختلف از جمله تخصص پزشک (متخصص گوش حلق و بینی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا جراح عمومی ) بستگی به تجربه و مهارت و تجربه پزشک و همچنین انجام عمل در بیمارستان یا مرکز جراحی محدود (کلینیک) و از همه مهم تر فرم بینی (ترمیمی ، گوشتی ، استخوانی ) بستگی دارد.

منبع مقاله 
منبع مقاله
منع مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا