براکیوپلاستی (لیفت بازو)

لیفت بازو یا جراحی براکیوپلاستی چیست ؟

آشنایی با لیفت بازو یا جراحی براکیوپلاستی

براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی جراحی است که در آن قسمت پشتی بازو، از بازو تا آرنج، تغییر شکل میابد. به آن لیفت بازو نیز می گویند.در این جراحی پوست و بافت اضافی را از بین می رود. این عمل باعث می شود که بازوی شما زیباتر و خوش فرم تربه نظر برسد

زمانی که شما وزن زیادی اضافه می کنید، پوست شما به مرور زمان به آرامی کشیده می شود. اگر وزن زیادی از دست بدهید، ممکن است پوست شما خاصیت ارتجاعی کافی برای بازگشت به جای خود را نداشته باشد. این می تواند منجر به ایجاد چین های پوستی اضافی شود. اینها احتمالاً زیر بازو و چانه شما و در قسمت بالای ران و پایین شکم شما قرار دارند. این تغییرات ممکن است پس از کاهش وزن قابل توجه ویا در اثر جراحی های مخصوص کاهش وزن (مثل اسلیو معده ) رخ دهد..

براکیوپلاستی نوعی جراحی کانتورینگ بدن است. این نوع جراحی اغلب پس از جراحی کاهش وزن انجام می شود. اکثر افرادی که جراحی کاهش وزن انجام داده اند به جراحی هایی که بدن را تغییر می دهد علاقه مند هستند. جراحان اغلب جراحی براکیوپلاستی را همزمان با جراحی های زیبایی دیگری انجام می دهند.

نحوه انجام براکیوپلاستی یا لیفت بازو

در طی این جراحی، یک جراح زیبایی بخش هایی از بافت و پوست اضافی به وجود آمده را از زیر بازوی شما خارج می کند. جراح شما یک برش در داخل یا پشت بازوی شما ایجاد می کند. او چین های اضافی پوست و چربی را از بین می برد. سپس بافت باقیمانده را به هم بخیه میزند. این عمل ظاهری زیباتر برای بازوی شما به ارمغان می آورد. همچنین ممکن است تون عضلانی  بازوی شما را نیز بهبود بخشد. گاهی اوقات جراح بافت یا پوست اضافی کنار قفسه سینه را نیز برمی دارد. جراح همچنین ممکن است برای کمک به ظاهری بهتر و در صورت نیاز، ناحیه مورد نظر را در حین جراحی لیپوساکشن نیز کند..

در طول این جراحی احتمالاً تحت بیهوشی عمومی خواهید خوابید.

چه کسانی به جراحی براکیوپلاستی نیاز دارند؟

اگر اخیراً وزن زیادی از دست داده اید، ممکن است این جراحی برای شما مناسب باشد.اغلب پس از انجام عمل جراحی کاهش وزن و اسلیو انجام می شود.

اگر پس از کاهش وزن، پوست اضافی بازوی شما به طور ناخوشایندی به شکل چین هایی بر روی بازوتان ایجاد شده، این عمل کاملا مناسب شماست.

همچنین این چین های پوستی اضافی ممکن است باعث مشکلات زیر شود:

 • ناراحتی عمومی
 • التهاب و بثورات. که ا می تواند منجر به عفونت نیز شود
 • مشکلات بهداشتی در این منطقه
 • کاهش اعتماد به نفس

آیا ورزش می تواند جایگزین جراحی براکیوپلاستی شود؟

ورزش، به ویژه تمرینات مقاومتی، مانند بلند کردن وزنه، تون عضلات بالای بازو را بهبود می بخشد. اما ورزش نمی تواند پوست شل و افتاده را سفت کند. پس از لیفت بازو، این عادات سالم می تواند به شما کمک کند تا زمانی که ممکن است نتایج خوبی داشته باشید..

آنچه در مورد براکیوپلاستی باید بدانیم :

 • لیفت بازو برای سفت کردن پوست شل و افتاده است. همانطور که گفته شد ،اگر می خواهید ظاهری زیباتر داشته باشید، ممکن است از جراح بخواهید که برای بازوهای شما لیپوساکشن نیز انجام دهد. این روش چربی اضافی را که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند، از بین می برد..
 • در صورت افزایش یا کاهش وزن زیاد پس از جراحی، براکیوپلاستی مانع از افتادگی بازوهای شما نمی شود. به همین دلیل حفظ وزن سالم قبل و بعد از عمل ضروری است.
 • جراحی ممکن است با بیهوشی عمومی باشد . یا ممکن است یک بی حس کننده موضعی دریافت کنید که ناحیه جراحی را بی حس می کند و به شما کمک می کند دردی احساس نکنید.
 • جراح یک برش در داخل یا پشت بازوی شما ایجاد می کند. اندازه برش بستگی به گستردگی ناحیه مورد نظر و روش جراحی دارد.
 • جراح شما پوست اضافی را با بریدن آن و گاهی اوقات چربی اضافی را با استفاده از لیپوساکشن از بین می برد.
 • قبل از اتمام عمل، جراحان برش را با بخیه می بندند. آنها همچنین بازوی شما را با گاز استریل پانسمان می کنند تا خطر عفونت را کاهش دهند.

چگونه برای جراحی براکیوپلاستی آماده شوم؟

 • ابتدا باید از پزشک خود بپرسید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر. اگر مشکلات سلامتی خاصی دارید، ممکن است خطرات جراحی ارزش آن را نداشته باشد. جراح شما همچنین می خواهد مطمئن شود که شما یک ایده واقع بینانه از نتایج جراحی دارید. شما همچنین باید متعهد به یک سبک زندگی سالم پس از باشید..
 • شاید لازم باشد هزینه های جراحی و بودجه مالی خود را در نظر بگیرید. اکثر طرح های بیمه درمانی، جراحی کانتورینگ بدن را پوشش نمی دهند. این ایده خوبی است که بدانید این جراحی چقدر برای شما هزینه خواهد داشت.
 • تا زمانی که به وزن ثابتی نرسیده اید نباید این جراحی را انجام دهید. اگر بعد از جراحی وزن خود را کاهش دهید، ممکن است نواحی جدیدی از پوست ،افتادگی پیدا کند. اگر بعد از جراحی براکیوپلاستی وزن زیادی اضافه کنید، می تواند به پوست شما آسیب برساند. این می تواند باعث ایجاد علائم کشش و زخم های گسترده شود.
 • اگر سیگار می کشید، باید حداقل چند هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن خطر عوارض را تا حد زیادی افزایش می دهد و ممکن است جراحی شما را به تاخیر بیندازد. از جراح خود بپرسید که آیا باید قبل از جراحی مصرف هر دارویی را قطع کنید. حتما در مورد داروهای بدون نسخه مانند آسپرین سوال کنید. از شب قبل از جراحی چیزی نخورید یا ننوشید. همچنین، جراح خود را در مورد مشکلات سلامتی که اخیراً داشته اید، مانند تب و … مطلع کنید.

جراح شما ممکن است قبل از جراحی آزمایشاتی را انجام دهد. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. الکتروکاردیوگرام، برای بررسی ریتم قلب شما
 2. تست های عملکرد ریوی، برای بررسی عملکرد ریه شما
 3. آزمایش خون اولیه برای بررسی عفونت، کم خونی و عملکرد کلیه

همچنین جراح شما ممکن است دستورالعمل های بیشتری در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی به شما بدهد.

بعد از عمل براکیوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

 

بعد از جراحی ممکن است کمی درد داشته باشید. می توانید داروی ضد درد و مسکن استفاده کنید . شما باید بتوانید به محض اینکه آمادگی پیدا کردید ، از یک رژیم غذایی معمولی و البته سالم استفاده کنید.

ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید. برخی از افراد می توانند در همان روز عمل جراحی به خانه بروند. در این صورت، مطمئن شوید که کسی می تواند شما را به خانه برساند. همچنین باید برای چند روز  پس از جراحی از کمک دیگران بهره ببرید. برای چند روز رانندگی برای شما ایمن نخواهد بود.

جراح به شما می گوید که چگونه از برجای جراحی و بخیه های خودمراقبت کنید. ترشح کمی مایع از محل برش طبیعی است. اگر ترشح  شدید، قرمزی یا تب داشتید حتما به جراح خود اطلاع دهید. همچنین در صورت داشتن علائم شدید فوراً  جراح خود را در جریان قراردهید. این علاِم شامل تنگی نفس ناگهانی یا درد قفسه سینه است.

جراح به شما خواهد گفت که بعد از جراحی چقدر می توانید حرکت داشته باشید. شما نباید فشار زیادی به محل برش جراحی خود وارد کنید تا آنها بهبود  یابند. پیروی دقیق از دستورات جراح احتمال بهبودی هرچه سریع تر را برای شما افزایش می دهد.

بلافاصله بعد از جراحی نتایج آن را خواهید دید. تا زمانی که وزن خود را ثابت نگه دارید، این نتیجه دلخواه دوام خواهد داشت.

اگر از نتایج جراحی خود راضی نبودید، با جراح خود صحبت کنید. برخی از افراد برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن است به جراحی دیگری نیاز داشته باشند.

منبع مقاله
منبع مقاله

 

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/23367-brachioplasty-arm-lift

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا