جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)لیپوساکشنجراحی کوچک کردن سینه مردان (ژنیکوماستی)

پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن چیست ؟

پیکر تراشی چیست ؟

پیکر تراشی مجموعه ای از جراحی های پلاستیک و زیبایی است که جراح با توجه به فرم و نیازهای بدن شما انجام آن ها را به شما توصیه خواهد کرد.

تاریخچه پیکرتراشی

ظاهر فیزیکی همیشه برای اکثر مردم بسیار مهم بوده است .چربی اضافی یا افتادگی و شلی پوست، به ویژه آنهایی که به رژیم غذایی یا ورزش بدنی پاسخ نمی دهند، همیشه از دغدغه های مهم افراد برای جراحی زیبایی عصر مدرن بوده است .

با این حال، تفاوت هایی در توزیع چربی بدن بین بیماران مرد و زن وجود دارد. مردان چربی کمتری در اطراف کمر دارند، به خصوص در ناحیه شکم. زنان به طور کلی درصد بیشتری از چربی در بدن نسبت به مردان دارند، به خصوص در اطراف ران و باسن خود که به آن چربی ژینوئید می گویند.

در زنان دارای اضافه وزن، به طور معمول، رسوب چربی عمدتاً در زیر کمر مشاهده می شود. بیمارانی که مقدار چربی اضافی دارند ممکن است احساس ناراحتی، اضطراب یا خجالت کنند. جراحی پلاستیک و زیبایی از طریق ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن این مشکل را حل کرده است تا به نتایج زیبایی دلپذیری دست یابند، یعنی تصویر زیبااتری از بدن افراد به بیماران ارائه می شود .

امروزه،  جراحان پیکرتراشی  تلاش می کنند تا نتایج رضایت بخشی را از طریق  جراحی های مختلف برای مراجعه کنندگان ایجاد کنند. مداخلات جراحی از این نوع، که در آن جراحان مقادیر زیادی چربی و پوست اضافی را برمی دارند، چیز جدیدی نیست، اگرچه با روش های جدید و  کاملاً در دسترس به سرعت در حال رشد است.

روش های پیکرتراشی

روش های جراحی پلاستیک که ممکن است توسط پزشک شما برای پیکر تراشی توصیه شود عبارتند از:

 1. لیفت بازو: رفع افتادگی بازوها
 2. لیفت سینه: اصلاح افتادگی و دفورمیته شدن سینه ها
 3. لیفت صورت و گردن : اصلاح افتادگی صورت، گردن و غبغب و چانه
 4. لیفت پایین تنه: رفع افتادگی شکم، باسن و ران ها
 5. لیفت داخلی ران: اصلاح افتادگی قسمت داخلی ران ها
 6. تامی تاک یا ابدومینوپلاستی: صاف و محکم تر کردن عضلات شکم با حذف پوست اضافی افتاده و چربی ها

مراحل انجام پیکر تراشی چیست؟

 

مرحله اول – بیهوشی

داروها برای راحتی شما در طول مراحل جراحی تجویز می شوند. این ها شامل آرامبخشی داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله دوم – برش

تمام روش های پیکر تراشی بدن نیاز به برش هایی برای برداشتن پوست اضافی و یا چربی دارند. در بسیاری از موارد، این برش ها ممکن است گسترده باشند.

طول برش و الگوی برش به مقدار و محل پوست اضافی که باید برداشته شود و همچنین ترجیحات شخصی و قضاوت جراح بستگی دارد. تکنیک‌های پیشرفته معمولاً شرایطی را فراهم میکنند که برش‌ها در مکان‌های استراتژیک قرار بگیرند که کمتر قابل دید باشند و توسط  بیشتر انواع لباس‌ها پنهان شوند، اما همیشه اینطور نیست.

پیکر تراشی یا کانتورینگ بدن اغلب به صورت مرحله ای انجام می شود. شرایط و اهداف خاص شما، و همچنین بهترین قضاوت جراح پلاستیک شما، همگی بر نحوه تعیین طرح جراحی توسط پزشک تأثیر خواهند گذاشت.

همانطور که ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد تا تمام وزن اضافی را از دست بدهید، ممکن است به همان اندازه طول بکشد تا نتایج پیکر تراشی شما کامل شود.

انواع کانتورینگ بدن (پیکر تراشی)

1.لیپوساکشن

لیپوساکشن محبوب ترین عمل زیبایی است که انجام می شود. در واقع، تعداد بیماران لیپوساکشن از سال 1992 تا کنون 264 درصد افزایش یافته است. مشخصات یک فرد ایده آل برای انجام لیپوساکشن ، فردی دارای وزن ثابت و چربی موضعی است که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند. در حالی که لیپوساکشن به طور معمول نیاز به بیهوشی عمومی دارد، می توان آن را به عنوان یک جراحی سرپایی نیز انجام داد.

روش های زیر برای لیپوساکشن ممکن است به تنهایی یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد:

 • لیپوساکشن لیزی یا لیپولیزر
 • لیپوساکشن با کمک نیرو
 • لیپوساکشن تامسنت
 • لیپوساکشن به کمک اولتراسونیک یا ویزر

جراحی پیکر تراشی یا جراحی کانتورینگ بدن اغلب برای دستیابی به کانتور و فرم مورد نظر پس از کاهش وزن ِ زیاد ،ضروری است.

ابدومینوپلاستی : یا همان طور که عموماً به آن «تامی تاک» می‌گویند، عملی است که ناحیه شکم را کانتور می‌کند. با این روش، جراح یک برش طولانی از یک سمت استخوان لگن به سمت دیگر ایجاد می کند. چربی و پوست اضافی با جراحی از قسمت میانی و پایین شکم برداشته می شود و ماهیچه های دیواره شکم با بخیه سفت می شوند.

2.لیفت

لیفت زمانی ضروری است که پوست اضافی وجود داشته باشد که با لیپوساکشن تنها از بین نرود. در بسیاری از موارد، برخی از روش ها را می توان با هم ترکیب کرد. جراح شما قبل از توصیه به یک تکنیک جراحی خاص، تجزیه و تحلیل عمیقی از  بدن و سبک زندگی شما انجام خواهد داد.

 

انواع لیفت های جراحی عبارتند از:

 

 1. ابدومینوپلاستی (تامی تاک)
 2. جوانسازی سینه (از جمله لیفت سینه، کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه) برای بازگرداندن کانتور و شکل دلخواه سینه
 3. براکیوپلاستی (لیفت بازو)
 4. لیفت باسن
 5. لیفت دورتادور بدن (لیپکتومی کمربند)
 6. لیفت داخلی ران
 7. پانیکولکتومی

ریکاوری بعد از پیکرتراشی

بیهوشی عمومی و حداقل یک شب ماندن در بیمارستان، برای اغلب روش های کانتورینگ بدن مورد نیاز است. خطرات اولیه جراحی شامل مشکلات ترمیم زخم، عدم تقارن و بدشکلی های ناشی از جراحی است.

پس از جراحی، ممکن است لازم باشد از درن های جراحی برای برداشتن مایع یا خون اضافی که ممکن است در محل جراحی جمع شده باشد ،استفاده کنید. پزشک نحوه استفاده و مراقبت از درن را به شما توضیح خواهد داد. همچنین ممکن است پزشک شما را ملزم به پوشیدن لباس فشرده (گن های مخصوص ) به مدت شش تا هشت هفته کند.

هزینه پیکرتراشی

هزینه پیکرتراشی می توانند بسته به میزان چربی بدن ، هزینه بیمارستان ، و انجام عمل توسط جراح عمومی و یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی متفاوت باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

منبع مفاله
منبع مقاله
منبع مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا