جراحی ران (لیفت ران)

همه چیز در مورد جراحی لیفت ران + هزینه 【سال 1402】❤

جراحی لیفت ران

اگر اخیراً در ناحیه ران خود وزن کم کرده اید، ممکن است به دنبال راهی برای کمک به داشتن پاهای صاف تر و خوش فرم تر باشید. یا شاید به دنبال راهی برای رسیدگی به پوست سفت برای ران های خود هستید که با افزایش سن دچار افتادگی شده اند.

برای برخی افراد، لیفت ران ممکن است راه حلی برای خلاص شدن از شر پوست اضافی و افتادگی باشد.

مهم است که بدانید لیفت ران یک عمل جراحی ماژور محسوب میشود که می تواند خطرات مختلفی را به همراه داشته باشد، به خصوص اگر مشکلات سلامتی زمینه ای دارید یا اگر وزن متناسب ندارید بنابراین انتخاب جراح مناسب و کار آزموده برای این جراحی بسیار مهم است.

با توجه به ماهیت تهاجمی جراحی، بهتر است که قبل از انجام جراحی در مورد آن تحقیق کنید. در این مقاله، انواع مختلف روش‌های لیفت ران، خطرات و نحوه انجام  آن‌ را بررسی می‌کنیم.

لیفت ران چیست ؟

لیفت ران (thighplasty) یک جراحی زیبایی تهاجمی است که پوست و چربی اضافی را از ناحیه ران پاک می کند.

شاید شایع ترین دلیل انجام  لیفت ران کمک به تغییر شکل و صاف کردن ناحیه ران پس از کاهش وزن باشد. برخی از افراد نیز این روش را انتخاب می کنند تا خوش فرم تر شوند و با پوشیدن مایو، شورت و شلوار جین احساس راحتی بیشتری کنند.

اگر این روش را بعد از کاهش وزن در نظر می گیرید، پزشکان توصیه می کنند که حداقل به مدت 6 ماه وزن ثابتی داشته باشید و از قبل به وزن هدف خود رسیده باشید. این به این دلیل است که نوسانات وزن می تواند با نتایج پس از جراحی لیفت ران تداخل داشته باشد.

انواع مختلف لیفت ران کدام اند ؟

لیفت ران پوست و چربی اضافی را از بین می برد، اما انواع مختلفی وجود دارد که از طریق برش های مختلف انجام میشوند. چراح شما به شما کمک می کند تا بهترین روش جراحی را برای رفع نیازهای فردی خود انتخاب کنید. در زیر انواع مختلف لیفت ران را آورده ایم:

1.لیفت داخلی (مسطحی) ران

لیفت داخلی ران رایج ترین شکل این جراحی زیبایی است. از طریق یک برش از کشاله ران به سمت پایین به سمت زانو یا به سمت پشت ناحیه ران، افتادگی پوست در قسمت داخلی ران شما را برطرف می کند.

2.مینی لیفت ران

بسته به نیازهای فردی شما، جراح ممکن است تشخیص دهد که شما واجد شرایط مینی لیفت ران هستید. همانطور که از اسمش پیداست لیفت کوچکی است که در ران ها انجام میشود .این روش به برش های کمتری نسبت به سایر انواع لیفت ران نیاز دارد و فقط شامل برشی در ناحیه کشاله ران می شود. اگر بخواهید فقط روی قسمت داخلی بالای ران خود تغییر ایجاد کنید، این روش مناسب خواهد بود.

3.لیفت خارجی (دو طرفه) ران

لیفت بیرونی ران به قسمت های بیرونی ران شما می پردازد. این روش شامل یک برش است که از ناحیه کشاله ران شما شروع می شود، سپس به سمت بیرون به ناحیه لگن و ناحیه کمر کشیده می شود.

3.لیفت عمودی ران

اگر به دنبال رفع مقدار زیادی از پوست اضافی در تمام نواحی ران خود هستید، ممکن است لیفت عمودی ران را در نظر بگیرید. این روش نیاز به برش‌های بزرگ‌تری دارد که تا زانوهای شما کشیده شود. با این حال، به دلیل خطر بیشتر عوارض، ممکن است جراح شما این نوع لیفت ران را توصیه نکند.

4.لیفت با لیپوساکشن

در برخی موارد، ناحیه ران ممکن است خاصیت ارتجاعی پوستی ضعیفی داشته باشد. جراح شما ممکن است علاوه بر جراحی لیفت ران، لیپوساکشن را برای کمک به حذف سلول های چربی اضافی و جلوگیری از افتادگی پوست توصیه کند.

مشاوره قبل از جراحی

در طول مشاوره جراحی لیفت ران خود آماده باشید که در مورد موارد زیر با پزشک خود صحبت کنید:

 • اهداف شما از چراحی
 • شرایط پزشکی، آلرژی دارویی و درمان های پزشکی
 • مصرف داروهای فعلی، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر
 • جراحی های قبلی

جراح پلاستیک شما همچنین

 • وضعیت سلامت عمومی شما و هرگونه عوامل خطر قبلی را ارزیابی میکند
 • بدن شما را بررسی و برای ارزیابی روش های جراحی به طور دقیق اندازه گیری میکند
 • برای شما برای قبل از جراحی عکس میگیرد.
 • گزینه های موجود برای جراحی را با شما مورد بحث قرار میدهد.
 • همچنین در مورد نتایج احتمالی جراحی لیفت ران و هرگونه خطر یا عوارض احتمالی بحث کنید

موفقیت و نتایج دلخواه جراحی شما، به صراحت کامل شما در طول مشاوره بستگی دارد.

حتما از جراح پلاستیک خود سوال بپرسید. برای کمک، چک لیستی از سوالات را برای پرسیدن از جراح لیفت ران آماده کنید که می توانید آن را با خود به جلسه مشاوره ببرید.

درک تمام جنبه های عمل لیفت ران بسیار مهم است. طبیعی است که کمی اضطراب احساس کنید، چه هیجان برای ظاهر جدید مورد انتظار شما باشد یا کمی استرس قبل از عمل. از صحبت کردن درباره این احساسات با جراح پلاستیک خود خجالت نکشید.

روش انجام جراحی چگونه است؟

قبل از جراحی لیفت ران، به شما توصیه  می شود که مصرف داروهایی را که خونریزی را افزایش می دهند ، متوقف کنید. اینها شامل آسپرین، مکمل های خاص و داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن است. جراح شما همچنین ممکن است برای اطمینان از اینکه شما کاندید مناسبی برای جراحی هستید، یک ارزیابی پزشکی از شما بخواهد.

در طول عمل تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت. جراح شما برش های مناسب را بر اساس نوع لیفت ران که انتخاب کرده اید ایجاد می کند. سپس، آنها پوست و سلول های چربی اضافی را قبل از زدن بخیه برای بستن زخم های شما جدا می کنند.

به طور متوسط، کل فرآیند 2 ساعت طول می کشد. از آنجایی که شما همچنین چندین ساعت را در هر دو مرحله قبل و بعد از عمل سپری خواهید کرد، باید انتظار داشته باشید که کل فرآیند بیشتر روز را به خود اختصاص دهد.

بهتر است که شخصی شما را برای عمل جراحی و بازگشت به خانه برسند  و در صورت بروز عوارض، یک شب در کنار شما بماند.

بهبودی بعد از عمل

قبل از اینکه بعد از عمل به خانه بروید، جراح پانسمان هایی را روی برش ها قرار می دهد تا به کاهش تورم کمک کند. آنها همچنین ممکن است یک لوله برای کمک به تخلیه خون و مایعات و ترشحات اضافی به ناحیه مورد نظر وارد کنند. که در قرار ویزیت بعدی جراح آن هارا بر میدارد.

مانند سایر جراحی های زیبایی، لیفت ران یکی از روش های جراحی تهاجمی در نظر گرفته می شود و برای بهبودی باید مرخصی از کار خود  بگیرید.

احتمالاً چند روز پس از عمل درد، کبودی و تورم را تجربه خواهید کرد.

نتیجه عمل لیفت ران را معمولا بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است اما مشخص شدن نتیجه نهایی و کامل این جراحی ممکن است چند ماه طول بکشد.

در صورت هر گونه درد پیشرونده یا شروع خونریزی از ناحیه بخیه یا پانسمان باید فوراً با پزشک خود مشورت شود. همچنین در صورت مشاهده موارد زیر باید به پزشک مراجعه کنید:

 • باز شدن بخیه و زخم ها
 • تب
 • لرز
 • بی حسی

خطرات احتمالی که باید از آنها آگاه بود چیست؟

قبل از انجام لیفت ران، باید تعیین کنید که آیا نتایجی که به دنبال آن هستید ارزش خطر عوارض جانبی را دارد یا خیر. در حالی که عوارض جدی چندان رایج نیستند، باید خطرات زیر را با جراح خود در میان بگذارید:

 • خون ریزی
 • جای زخم
 • عفونت ها
 • تغییر رنگ پوست
 • عدم تقارن
 • از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست
 • تجمع مایع
 • ترومبوز سیاهرگی عمقی
 • عوارض قلبی یا ریوی

اگر سیگار می کشید، فعالیت بدنی محدودی دارید یا رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده مصرف می کنید، خطر عوارض ممکن است افزایش یابد.

بهبود پس از جراحی لیفت ران در خانه

اگر هر گونه تنگی نفس، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر معمول را تجربه کردید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز هر یک از این عوارض، ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان و درمان اضافی داشته باشید.

پیروی از دستورالعمل های پزشک کلید موفقیت جراحی شما است.

مهم است که برش های جراحی در طول زمان بهبودی تحت فشار، ساییدگی یا حرکت بیش از حد قرار نگیرند. پزشک دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه مراقبت از خود به شما خواهد داد
منبع 1
منبع 2
منبع 3

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا