پیکرتراشیلیپوساکشن

همه چیز در مورد لیپوساکشن (لیپوماتیک) + هزینه 【سال 1402】

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است که از روش ساکشن برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران، پشت و پهلوها، بازوها یا گردن استفاده می‌کند. از دیگر نام های لیپوساکشن می توان به لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن اشاره کرد.

لیپوساکشن به طور معمول یک روش کاهش وزن کلی یا جایگزین کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. اگر اضافه وزن دارید، احتمالاً از طریق رژیم غذایی و ورزش یا از طریق روش های جراحی برطرف کننده چاقی (مانند جراحی بای پس معده) وزن بیشتری نسبت به لیپوساکشن کاهش می دهید.

اگر در نقاط خاصی چربی بیش از حد در خود بدن دارید اما وزن بدن ثابتی دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن باشید.

چرا لیپوساکشن؟

لیپوساکشن برای برداشتن چربی از قسمت‌هایی از بدن که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده‌اند، مانند موارد زیر استفاده می‌شود:

 • شکم
 • بازوها
 • باسن
 • ساق پا و مچ پا
 • سینه و پهلو ها
 • باسن و ران
 • چانه و گردن

علاوه بر این، گاهی اوقات می توان از لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه یا درمان ژنیکوماستی استفاده کرد.

هنگامی که وزن اضافه می کنید، سلول های چربی در اندازه و حجم افزایش می یابند. به نوبه خود، لیپوساکشن تعداد سلول های چربی را در یک ناحیه خاص کاهش می دهد. مقدار چربی برداشته شده به ظاهر ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییرات کانتور حاصل از لیپوساکشن به طور کلی دائمی هستند البته تا زمانی که وزن شما ثابت بماند.

لیپوساکشن فرورفتگی های ناشی از سلولیت یا سایر بی نظمی های سطح پوست را بهبود نمی بخشد. به همین ترتیب، لیپوساکشن ترک های پوستی را نیز از بین نمی برد.

برای اینکه کاندید مناسبی برای لیپوساکشن باشید، باید از سلامت خوبی برخوردار باشید، یعنی فاقد شرایطی که می تواند جراحی را پیچیده کند، باشید – شرایطی از جمله : محدودیت جریان خون، بیماری عروق کرونر، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف.

همه چیز در مورد لیپوساکشن (لیپوماتیک) + هزینه
همه چیز در مورد لیپوساکشن (لیپوماتیک) + هزینه

آمادگی قبل از جراحی لیپوساکشن

در ادامه آمادگی های آمادگی قبل از جراحی های لیپوساکشن مرور می کنیم

غذا و داروها

قبل از انجام عمل، با جراح خود در مورد آنچه از جراحی انتظار دارید صحبت کنید. جراح سابقه پزشکی شما را بررسی می کند و در مورد هر گونه بیماری که ممکن است داشته باشید و هر دارو، مکمل یا گیاهی که ممکن است مصرف می کنید سؤال کند.

جراح به شما توصیه می کند که مصرف برخی داروها مانند رقیق کننده های خون یا NSAID ها را حداقل سه هفته قبل از جراحی متوقف کنید. همچنین ممکن است لازم باشد قبل از عمل ، آزمایشات خاصی را انجام دهید.

سایر اقدامات احتیاطی

اگر روش شما نیاز به برداشتن مقدار کمی چربی دارد، جراحی ممکن است در مطب انجام شود. اگر مقدار زیادی از چربی برداشته شود – یا اگر قصد دارید اقدامات دیگری را همزمان انجام دهید – ممکن است جراحی در بیمارستان و سپس یک شب اقامت در بیمارستان ، انجام شود. در هر صورت، ترتیبی دهید که شخصی شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بعد از عمل در کنار شما بماند.

آنچه می توانید انتظار داشته باشید

قبل از انجام عمل لیپوساکشن، جراح ممکن است دایره‌ها و خطوطی را روی نواحی بدن شما که قرار است تحت درمان قرار گیرند، مشخص کند. همچنین ممکن است عکس‌هایی گرفته شود تا بتوان تصاویر قبل و بعد را با هم مقایسه کرد.

نحوه انجام عمل لیپوساکشن بستگی به تکنیک خاصی دارد که استفاده می شود. جراح شما بر اساس اهداف درمانی شما، ناحیه ای از بدن که باید درمان شود و اینکه آیا در گذشته روش های دیگری از لیپوساکشن انجام داده اید یا نه، تکنیک مناسب را انتخاب می کند.

 

مراحل انجام عمل لیپوساکشن چیست؟

روش لیپوساکشن شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی

داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. انتخاب ها شامل بی حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله 2 – برش

لیپوساکشن از طریق برش های کوچک و نامحسوس انجام می شود.

ابتدا داروی موضعی رقیق شده برای کاهش خونریزی تزریق می شود. سپس یک لوله توخالی نازک یا کانولا از طریق برش ها وارد می شود تا با استفاده از یک حرکت کنترل شده جلو و عقب، چربی اضافی شل شود. سپس با استفاده از یک خلاء یا سرنگ جراحی که به کانول متصل است، چربی خارج شده از بدن ساکشن می شود.

مرحله 3 – مشاهده نتایج

پس از کاهش تورم و احتباس مایعات که معمولاً پس از لیپوساکشن اتفاق می افتد، خطوط بهبود یافته بدن شما آشکار خواهد شد(کانتورینگ حاصل از لیپوساکشن).

خطرات لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک جراحی ماژور با خطرات احتمالی است. و مانند هر جراحی ماژور دیگری عوارضی در پی خواهد داشت. مهم است که قبل از انجام عمل، تمام خطرات لیپوساکشن را با پزشک خود در میان بگذارید.

خطرات حین جراحی عبارتند از:

 • سوراخ کردن زخم ها یا جراحات به سایر اندام ها
 • عوارض بیهوشی
 • آسیب عصبی

خطرات بلافاصله پس از عمل

 • لختگی خون
 • لخته های چربی
 • عفونت ها
 • هماتوم (خونریزی زیر پوست)
 • سروما (نشت مایع زیر پوست)
 • ادم (تورم)
 • نکروز پوست (مرگ سلول های پوست)
 • واکنش به بیهوشی و سایر داروها
 • مشکلات قلبی و کلیوی

مراحل بهبودی پس از جراحی

بلافاصله پس از جراحی : پزشک شما از یک لباس فشرده( گن مخصوص) برای اعمال فشار بر روی نواحی که لیپوساکشن شده اند استفاده می کند. زمانی که عمل جراحی را انجام میشود، از محلولی استفاده می‌کنند که دارای بی‌حس کننده است، بنابراین در ابتدا چندان ناراحت کننده نیست.

چند ساعت بعد از جراحی: هنگامی که داروی بیهوشی در عرض چند ساعت از بین رفت، معمولاً ناراحتی و درد  خفیف تا متوسط شروع می شود. میزان درد بستگی به ناحیه ای دارد که در آن لیپوساکشن انجام داده اید. توصیه می شود یک شب در بیمارستان بمانید تا پزشک شما بتواند هرگونه تغییر مایعات و کم آبی بدن را مشاهده و درمان کند.

در 3 تا 5 روز پس از جراحی. شما برای درآوردن گن و پانسمان ها به پزشک مراجعه می‌کنید و او برش‌های کانولا را بررسی می‌کند.

هفته اول و بعد از آن : پس از هفته اول، از بیماران خواسته میشود که  ماساژ ملایمی برای حرکت در اطراف مایع انباشته شده و صاف کردن ناحیه انجام دهند. و سپس، طی چند هفته آینده، می توان انتظار داشت که تورم به مرور زمان و به تدریج کاهش یابد.

به خاطر داشته باشید که روند بهبودی برای افراد مختلف و بسته به نوع لیپوساکشن انجام شده متفاوت است.

هزینه عمل لیپوساکشن ( لیپوماتیک )

 

هزینه لیپوساکشن یا لیپوماتیک به عوامل گوناگون از جمله میزان وزن بیمار  و یا ناحیه که زیباجو قصد انجام عمل آن را دارد تاثیر گذار هست . علاوه بر این موضوع تخصص پزشک مثل اینکه پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی باشد یا جراح عمومی می توانند متفاوت باشد و طرفی محل انجام عمل و کلاس قیمتی بیمارستان نیز مهم هست . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه لیپوساکشن با کارشناسان ما تماس بگیرید

منبع اول 
منبع دوم
منبع سوم

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا